Bystrica bola s Martinom o krôčik lepšia

HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MHC Martin 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Góly: 13. Lunter (Bortňák, Kafka), 14. Trukhno (Hickmott, Buc), 25. Lamper (Matoušek, Cebák), 35. Kafka (Lunter, Bortňák) – 33. Mráz, 46. Varga (Galamboš, Markovič)

Vylúčenia na 2 min.: 5:6, navyše Ťavoda (B. Bystrica) – 10 min údery, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Miroslav Štefík – Miroslav Kollár, Peter Rojík, 2 164 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Matushkin, Mihalik, Ďatelinka, Cebák, Ťavoda, Luža – Hickmott, Trukhno, Buc – Kafka, Bortňák, Lunter – Matoušek, Češík, Lamper – Tománek, Sarault, Belluš
MHC Martin: Dzubina – Pulli, Dvořák, Rusina, Brňák, Salija, Leško, Pacalaj, Fabian – Rapáč, Heizer, Koyš – Markovič, Galamboš, Varga – Korostin, Pokrivčák, Dlouhý – Rzavský, Surovka, Mráz

Prvá tretina bola v réžii domácich. Hostia si nevypracovali žiadnu šancu o čom svedčil aj pomer striel 21:5. Skóre otvoril po peknej prihrávke Bortňáka z ľavej strany na pravej voľný Lunter švihom – 1:0. Aktivita na bystrickej strane neutíchala a do prestávky pridal druhý gól Truchno, ktorý sa natlačil spoza bránky pred ňu a presadil sa – 2:0.

V strednom dejstve mohol v presilovke znížiť Varga, ale zoči – voči Košarišťanovi neuspel. Na opačnej strane už v hre piatich proti piatim sa po koncovke Lampera dostal puk od korčule obrancu z Turca príliš vysoko a prepadol za Dzubinu – 3:0. Šance mali následne domáci Sarault a hosťujúci Salija, no skóre sa menilo až po chybnej rozohrávke hokejistov spod Urpína, čo využil na pravej strane rýchly R. Mráz – 3:1. O necelé dve minúty drámu nepripustil Kafka. Po neúspešných dorážkach Luntera totiž poslal puk pred odkrytou bránkou s prehľadom do nej – 4:1. Druhý gól Martina mal v presilovke na hokejke Brňák, no spoza kruhu mieril do hornej žŕdky.

Na začiatku tretej tretiny nevyužili Bystričania početnú výhodu v trvaní tri a pol minúty. Súper sa následne skonsolidoval a udrel. Po strele Galamboša spoza kruhu tečoval puk pri ľavej žrdi R. Varga – 4:2. Domáci nechceli pripustiť drámu a vytvorili si šance na piaty gól, no Dzubina nekapituloval, dobré možnosti mali Lunter a Češík. V závere hostia odvolali brankára, ale už nedokázali odvrátiť prehru.

Vladimír Országh (B. Bystrica): „Prvých desať minút bolo vyrovnaných. Potom sme si vytvorili tlak, mali šance a dali z nich aj dva góly. V druhej tretine sme mali veľa vylúčených hráčov, čo nás pribrzdilo, súper sa už dostával do zápasu, no výbornými zákrokmi nás podržal brankár Košarišťan. Znovu sme si nátlakovou hrou vytvorili šance a dali góly z predbránkového priestoru. V tretej tretine sme si skomplikovali situáciu, súper zacítil šancu, ale ustáli sme to, takže sme spokojní s výsledkom aj s hrou. O nejaký krôčik sme boli lepší a víťazstvo sme si teda zaslúžili.“

Pavel Paukovček (Martin): „Prvých desať minút sme mali dobrých, ale po chybe sme dostali gól a následne i druhý, keď sme už boli pod tlakom. Bystričania boli lepší na puku, vytvárali si šance, my sme dokopy nemali nič. Pozitívom je, že sme sa vrátili do zápasu gólom na 3:1, no inkasovali sme smolný zásah na 4:1, čím sa dostali domáci na koňa. V tretej tretine sme podali solídny výkon, zdramatizovali sme duel, škoda len, že nám tam nič nepadlo.“ autor: TASR

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Anketa - Hlasovanie už skončilo