V Skalici rozhodli presilovky

Autor: sita |

HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Góly: 17. Lažo (Vyrúbalík, Pálffy), 24. Šátek (Gula), 47. Bobček (Pálffy, R. Konečný), 54. Vyrúbalík (R. Školiak, Lažo), 57. Kutálek (Holovič) - 50. Handzuš
Vylúčení: 5:10 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Homola, Hradil (obaja ČR) - Návratek, Stano, 2060 divákov

Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, Bobček, Gula, Jaborník, Barák, Mikeska - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Bezúch, Klejna
Banská Bystrica: Slipčenko - M. Richter, Stoner, Kubka, Bambúch, Novajovský, Biro, J. Predajniansky, Ketner - M. Hudec, Handzuš, Glass - Lukacevic, Heizer, Ján Sýkora - Lamper, T. Zigo, Marcinek - P. Kopecký, Petro, Michal

Hneď v úvode si hostia zahrali presilovku, v ktorej sa na dvakrát nepresadil Handzuš a ani Sýkora. Ani ďalšia početná prevaha nevyšla Banskobystričanom podľa ich predstáv. Lipovský si postupne poradil s pokusmi Heizera, Richtera aj Stonera. Skaličania sa dostali do premiérovej väčšej šance až v polovici prvej tretiny, ale Holovičovi či Konečnému sa nepodarilo prekonať Slipčenka. Otvárací gól padol až v 17. min a postaral sa oň v početnej výhode Lažo - 1:0.

V 24. min sa domáci vďaka dorážke Šáteka tešili z druhého gólu. O pár sekúnd neskôr mohli Záhoráci pridať tretí gól, Holovič však trafil len do žŕdky. V 30. min spálil veľkú šancu Skalice Gula. Po siedmich minútach v hre štyroch proti štyrom neuspel na opačnej strane Kubka.

V úvode tretej časti sa na dvakrát nepresadil Stieler. V 47. min Bobček v početnej výhode prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 3:0. O minútu neskôr si Lipovský poradil s Glassom, ale potom už nestačil na Handzuša. V 54. min sa v presilovke presadil Vyrúbalík a o piaty gól domácich sa po rýchlej výmene puku s Holovičom postaral Kutálek.

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Stretnutie malo dobrú úroveň, hralo sa s nasadením. Dobrou a tvrdou hrou sme získali dôležité body. Kvalitne zachytal brankár Lipovský a zahralo aj celé mužstvo. Zvíťazili sme zaslúžene."
Vladimír Országh (tréner Bystrice): "Bol to divácky atraktívny zápas. My sme sa zbytočnými chybami pripravili o výsledok. Dostali sme tri góly v oslabení. Rozhodujúcim faktorom boli presilovky, my sme ich na rozdiel od Skalice zahrali zle. Niektorí naši hráči zahrali hlboko pod svoje možnosti. Gratulujem súperovi, vyhral zaslúžene."

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.