Využili sme naše povestné výhody

Autor: sita |

28. kolo Tipsport extraligy

HC'05 Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 12. M. Hudec (Handzuš, Richter), 35. Stoner (Richter, Handzuš), 59. Handzuš (Stoner, Tyrell) - 60. T. Sýkora (Horanský)
Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - Smrek, Gavalier, 1850 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Richter, Stoner, Kubka, Bambúch, M. Mikuš, Ketner - M. Hudec, Handzuš, Tyrell - Lukacevic, Heizer, Ján Sýkora - B. Jankovič, Češík, Juraj Sýkora - Zigo, Petro, Marcinek
Žilina: Žigárdy - T. Staňo, I. Rúfus, Leško, J. Dlouhý, Drábek - T. Varga, V. Škoda, Kokavec - R. Krajčí, T. Troliga, T. Sýkora - M. Drevenák, O. Ďuriš, Valášek - Horanský, J. Mihálik, K. Jass

V Banskej Bystrici sa domácemu publiku predstavili traja hráči z NHL, okrem Handzuša nastúpili dvaja Kanaďania - obranca Stoner a útočník Tyrell. Pricestoval aj ďalší kanadský hráč z NHL Glass, ale pre únavu z cesty ešte nezasiahol do hry. V prvej tretine domáci dominovali. Skóre otvorili v 12. min, v presilovke vystrelil Handzuš spoza kruhu a puk tečoval pred bránkou Hudec - 1:0. O štyri minúty neskôr zvonila na žilinskej bránke horná žŕdka, do ktorej Juraj Sýkora usmernil puk po strele Bambúcha. Hostia mohli vyrovnať v 19. min, ale Horanského "vychytal" brankár Slipčenko.

Aj v druhej tretine mali aktivitu banskobystrickí hokejisti. Dlho ju nevedeli pretaviť do gólovej podoby, dve dobré možnosti nevyžil Tyrell. Druhý presný zásah napokon v 35. min pridal v presilovke o dvoch hráčov kanadský obranca Stoner, ktorý napriahol spoza kruhov a prekonal Žigárdyho. Hostia si v druhej dvadsaťminútovke nevytvorili žiadnu šancu a iba sporadicky sa objavili pred bránkou Slipčenka.

V tretej tretine videlo takmer dvetisíc divákov taktiež zaujímavý hokej. Žilinčania sa viac osmelili, hrozili z brejkov. V 44. min najprv Lukacevic dobiedzal pred Žigárdym, ale neuspel. Na opačnej strane sa ocitol po rýchlej kontre pred Slipčenkom T. Sýkora, ale nebol strelecky úspešný. O minútu neskôr potom pohorel pred žilinským brankárom domáci Marcinek. Banskobystričania potom ustáli dve presilovky súpera a v závere pridali tretí gól z presilovky, po prihrávke Stonera skóroval Handzuš. Hostia napokon 55 sekúnd pred koncom zápasu dosiahli aspoň čestný gól, keď sa spomedzi kruhov presadil T. Sýkora.

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "V prvej tretine sme sa ťažšie rozbiehali, problémy nám robil defenzívny štýl Žiliny. Začali sme však viac korčuľovať a v druhej tretine sme sa zlepšili. Tri góly sme dali v presilovkách a práve hra v početnej výhode je v súčasnosti v zápasoch rozhodujúcim faktorom. Sme radi, že sme využili naše povestné výhody a získali tak tri body."
Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): " Mojich hráčov chválim za výkon, ktorý v Banskej Bystrici predviedli. Dodržali do bodky systém, ktorý sme na tento zápas pripravili. Povedal som hráčom, že pokiaľ budeme dodržiavať disciplínu a nebudeme vylučovaní, môžeme u súpera uspieť, ale ukázalo sa, že sme všetky góly dostali v oslabení. Preto Banská Bystrica zvíťazila, hoci moji zverenci podali dobrý výkon."

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.